GLIMS/xCare/poliplus/Cyberlab
Sitemap | Contact | Language
EN NL
Logo Medische Microbiologie en Infectie preventie
Home Medische Microbiologie Patiëntenzorg en diagnostiek Onderzoek Onderwijs en opleiding Algemene informatie
Bildmotiv
Home » Patiëntenzorg en diagnostiek » Infectiepreventie netwerk

2.F Infectiepreventie netwerk

Infectiepreventie is een wezenlijk onderdeel van de primaire bedrijfsvoering van de kliniek. Het voorkómen van infecties moet gestalte krijgen op het niveau van de verpleegafdelingen. Er is een faciliterende en signalerende rol voor de afdeling Medische Microbiologie (MMB).

Voor een succesvolle uitvoering van het beleid is een nauwe en gestructureerde samenwerking nodig tussen de afdelingen en MMB. Dit gebeurt door middel van Infectiepreventieteams (IPT’s). Zij zijn georganiseerd per afdeling respectievelijk verpleegafdeling en vormen de motor van de infectiepreventie. Door hun samenstelling belichamen zij de gezamenlijke verantwoordelijkheid van de afdeling en MMB. Ook bieden zij de juiste balans tussen preventie, opsporen en handelen.

Samenstelling van een IPT van een afdeling:

Binnen hun afdelingen zijn de link docs en link nurses de eerste aanspreekpunten op het gebied van infectiepreventie en andere infectiegerelateerde onderwerpen. Zij worden hierbij gesteund door de andere leden van het IPT.

Samen vormen de verschillende IPT’s het Infectiepreventie netwerk IPN van het UMCG.

 

2.6.1 Link nurses
VA Specialisme(n) Link nurses Link nurses Link nurses
A0VA Haren / TBC T. (Tineke) Berends A.G. (Sonja) Dam  
A1VA KNO, Mondziekten, Kaak- en Aangezichtschirurgie (MKA) C.A. (Cees) Swenne H.Eggens G.J. Busscher
A1VA Oogheelkunde Dagbehandeling R.B.J. (Ruben)Wieringa    
A2VA Orthopedie J.M. (Janet) Bosse S.T. (Stefan) Kuiper  
A3VA Abdominale chirurgie K.M. (Kim) Stel    
B1VA Cardiologie M.G. (Marion) Sneijder-Oehmichen A.T.G. (Sandra) de Jonge-Weber  
B2VA Thoraxchirurgie en Cardiologie J.M. (Joke) Lanting L.H. (Lammieke) Koekoek-Kooistra  
B4VA Plastische chirurgie      
B4VA Urologie A.G. (Astrid) Nijboer S.I. (Saskia) Dijkstra  
C1CC Hartbewaking A. Polling W.A. Wijma  
C1VA Short-stay Cardiologie A.T.G. (Sandra) de Jonge- Weber    
C2VA Thoraxchirurgie M.J. (Mariët) Nijholt J. (Jaap) Haas A. (Anneke) Boonstra
C3VA Maag-darm en leverziekten G. (Bina) Vrugt - Prins J.M. Bergsma  
C4VA HPB-OLT / Vaatchirurgie J.H. (Tina) van der Laan J. (Jenny)Bosker  
CHIC ICV D. (Dinka) Kamper N.M. (Nynke) Duinstra  
D1VA Geriatrie      
D2VA Medische oncologie, Radiotherapie, Longenoncologie en Hematologie A. Stoop-Fokkens L. (Linda)Tonkens  
D3VA Longziekten en tuberculose, Longtransplantatie, Klinische Immunologie, Reumatologie M. Hamakers N. Kubbenga-Hoornstra  
D4VA Nefrologie, Niertransplantatie Dermatologie G. Nicolai H.G.K. Scholten-Greben  
E1IC ICV C. (Christine) Galenkamp W. (Willemijn) van Noortwijk I.A.M. (Ivonne) Heesink
E1VA Algemene interne geneeskunde, Infectieziekten S. (Suzanne) Tapper    
E2VA Hematologie M.A. (Marjolein) Luinge P. (Pauline) Vierdag B. (Barbara) Nieuwenhuis
E3VA Algemene Interne Geneeskunde J. Gerritsen D.J. Weerman (tot nov '15) C.M. Venema, C. Mbonda-Kameni, W.J. (Wemke) Zeijlmaker-Iepema
E4VA Endocrinologie, Algemene I.G. Longziekten, Jodiumbedden en Bestralingsbedden J. (Jolanda) Nijkamp    
J2VA Chirurgie, Traumatologie W. (Wim) Helmholt D.C. (David) Huizeling  
K1VA Neurochirurgie, Neurologie B.A. (Betty) Zuidema R.P. (Renate)Slagter  
K2VA Neurologie K. (Karin) Bosch W. (Willem) Horinga  
K3VA Kraamvrouwen H.E. Hooghiem L. Verbrugge  
K4VA Chirurgische oncologie en Abdominale chirurgie Y. (Yvonne) Koops M.J. (Maarten) de Jong  
KIC Kindergeneeskunde IC G.J. (Gerben) Wildeboer R.H. (Rikie) Kasper  
L1SC Kindergeneeskunde Special Care      
L1KV Kindergeneeskunde Kortverblijf F.J. Seidel    
L2VA Centrum voor voortplantingsgeneeskunde S. Klein    
L3VA Verloscentrum E. van der Vis-Poorta S.M. Hofland  
L4VA Gynaecologie G. (Greetje) Visser-Land H.H. (Heleen) Veerbeek  
M1VA Kindergeneeskunde Chirurgie I. Zwart P. van den Heuvel  
M2VA Kindergeneeskunde Oncologie en Cardiologie H.B. (Heidi) Schulkes B.B. (Baukje Beitske) Krol-Zuidersma  
M4VA Kindergeneeskunde N.Chir, Neurologie en Algemeen I. (Irma) Wildeboer    
NICU KINN + KINZ P. (Nelly) Hoekstra-Westerhoff M.J.M. Bosch-Koort  
NCIC ICV A. (Alie) Jasper I.R.J. (Ineke) Meijering H. (Henk) Breederland
THIC ICV S. (Sita) Demmer F.I. (Fenja) Woest  
  ICV-staf C.A. (Carla) Veldhuis A.C. (Aafke) Nijhof  
CVR
BOB0 Haren / Neurorevalidatie, Dwarsleasie, Reuma, Trauma, Amputatie en MS  M. (Margriet) Chereau A, (Annemiek) de Groot  
BOB3 Haren / Longrevalidatie en Thoracale nazorg A.A. (Gonnie) Bouwman    
BOC3 Haren / Longrevalidatie, Hartrevalidatie en Diabetes A.A. (Gonnie) Bouwman    
BOC4 Haren / Neurorevalidatie I. Tempel    
OVERIG
  Radiotherapie L. (Leon) A.F.R. van der Wijk N. (Nico) van Gullik G.M.J. Akerboom
  Endoscopiecentrum W.K.M. (Wilma) Peters    
  Functiecentrum Urologie N. (Nienke) Belderink    
  BeatrixKinderZiekenhuis algemeen & polikliniek H. (Hanny) de Groot-de Jonge    
  BeatrixKinderZiekenhuis functiecentrum R. Harleman    
  Klinische Neuro Fysiologie M.M. (Manon) Boneschansker A. (Anouk) Appeldoorn C.W.G. (Carla) Klein Geltink
  Radiologie J. (Jan) Kooistra    
  Dialyse UMCG - DCG I. de Vries A.J. Elema-Kalapparambath  
  Hartcatheterisatie H.J. Wedda R.J. (Fineke) Bosscher  
  Nucleaire Geneeskunde en Moleculaire Beeldvorming D. (Dawn) van der Schaaf    
  CSO A. (Ate) Wijnstra M. (Mirjam) Kleinjan  
  Poli Cardiologie & cardio-thoracale chirurgie M.H. (Marijke) van Dijk J.T. (Jolanda) Kleinenberg  
  Polikliniek O&G R. (Riemke) Oosterbeek    
  Polikliniek Kaakchirurgie J.M. Baldi-Ekelhoff    
  Polikliniek Chirurgie M. Meijer    
Polikliniek Revalidatie G.D. Reinsma J. Wieringa  
Stichting Vrienden van het UMCG  A. Tjassing    
  Radiologie J. Kooistra    
2.6.2 Link docs
sector A      
Longziekten & tuberculose W. van der Bij W.R. Douma O. (Onno) Akkerman, J. (Johan) Wempe
Cardiologie P. (Peter) van der Meer    
Cardio-thoracale chirurgie M. (Michael) Hartman M.E (Marianne) Duits  
Interne Geneeskunde Algemeen E. (Ewout) Houwerzijl    
Interne Geneeskunde Nefrologie A. (Anoek) de Joode    
Interne Geneeskunde Infectieziekten S. (Sander) van Assen W.F.W. (Wouter) Bierman Y. (Ymkje) Stienstra, K.R. (Kasper) Wilting, T. (Tjip) van der Werf
Interne Geneeskunde Endocrinologie      
Reumatologie & Klinische Imm.      
Dermatologie      
Neurologie K.A.J. Vroomen M.H. Hilbrands  
Neurochirurgie J. Metzemaekers    
sector B      
Chirurgie B.J.A. (Benn) Beuker
Kaakchirurgie & Orthodontie K.P. Schepman M.J.H. Witjes
Keel-, Neus- & Oorheelkunde J. Wedman
Maag-, Darm- & Leverziekten
Oogheelkunde B.A.E. van der Pol
Orthopedie P. (Paul) Jutte P. (Paul) Scholten
Plastische chirurgie Y. Eltahir
Endoscopiecentrum
sector C      
Beatrix Kinderziekenhuis E.H. (Liesbeth) Scholvinck C.L. (Clementine) Vermont  
Beatrix Kinderziekenhuis Neonatologie K.A. (Klasien) Bergman    
Revalidatiegeneeskunde H.E.J. (Henk) Meulenbelt J. (Johan) Wempe  
Genetica      
Gynaecologie & Verloskunde A. Schram M. Holswilder A. Hoek
Universitair Centrum Psychiatrie      
Urologie S. (Stijn) Roemeling    
sector D      
Radiotherapie B. Vanhauten    
Medische oncologie B. Poppema    
Hematologie L.F.R. (Bart) Span    
sector E      
Anesthesiologie      
Intensive Care Geneeskunde Volwassenen A. M. (Annemarie) de Smet H. (Heleen) Aardema E. Metz
Medische Microbiologie A. (Alex) Friedrich    
Klinische Farmacie & Apotheek      
Laboratoriumgeneeskunde P.C. Limburg    
Nucleaire Geneeskunde en Moleculaire Beeldvorming R. (Ronald) van Rheenen    
Pathologie & Medische Biologie      
Radiologie      
Apotheek de Sprong      
Centrale Sterilisatieafdeling      
Operatief Dagbehandelingscentrum (ODBC)      
Operatieve Zorgorganisatie (OZO)      
Pathologie-laboratorium      
Post Anestetic Care Unit (PACU)      
Pre-operatieve polikliniek Anesthesiologie (POPA)      
CSO      
sector F      
Bewegingswetenschappen      
Biomaterialen      
Celbiologie      
Centrum voor Tandheelkunde en Mondzorgkunde      
Epidemiologie      
Gezondheidwetenschappen      
Huisartsgeneeskunde      
Klinische Farmacologie      
Neurowetenschappen      
OVERIG      
INDI en DICG      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

aan de bovenkant van de bladzijde

Consultenzoemer

Dienstdoende deskundige infectiepreventie
Tel: +31.(0)50.361 6161 zoemer 55141
Op werkdagen 8.30u – 17.00u

Buiten kantooruren via centrale UMCG:
Tel: +31.(0)50.361 6161

 

Coördinatie

Jet vd WeerdJet van der Weerd
deskundige infectiepreventie/ sectiemanager sectie Infectiepreventie

Tel: +31.(0)50 361 3480
Fax: +31.(0)50.361 9105
Mail: Jet van der Weerd

Afdeling Medische Microbiologie
Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG), hpc EB 80
De Brug 2.048
Hanzeplein 1, Postbus 30001
9700 RB Groningen

 

Jerome Lo Ten FoeJerome Lo Ten Foe
Dr.,
arts-microbioloog

Tel: +31.(0)50 361 9273
Mail: Jerome Lo Ten Foe

Afdeling Medische Microbiologie
Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG), hpc EB 80
De Brug 2.031
Hanzeplein 1, Postbus 30001
9700 RB Groningen

 

Alexander W. FriedrichAlexander W. Friedrich
Prof. dr., MD
arts-microbioloog/ afdelingshoofd Medische Microbiologie/ hoofd infectiepreventie

Tel: +31.(0)50.361 5939
Mail: Alex Friedrich

Afdeling Medische Microbiologie
Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG), hpc EB 80
De Brug 2.039
Hanzeplein 1
9713 GZ Groningen

 

Imprint | Disclaimer